Seramik cephe sistemleri her ebattaki porselen seramik karoların cephelere istenilen yükseklikte uygulanmasına imkan veren sistemlerdir. Aşağıdaki linklere tıklayarak sistem detaylarını inceleyebilirsiniz.

Kapalı Derz Yapıştırma Sistem

Seramikler, alüminyum taşıyıcı profile yardımcı geçici bant ve yüksek mukavemete sahip, -40° ile +100° de elastikiyetini kaybetmeyen poliüretan esaslı yapıştırıcı ile monte edilir. En ekonomik porselen seramik uygulama metodudur ve her türlü ebatta uygulanabilir. Kaplama malzemesinin düşey ve yatay derzlerine istenilen RAL renginde özel tip alüminyum profiller monte edilerek malzemenin derzleri arasındaki boşluklar kapatılır.

Açık Derz Yapıştırma Sistem

Seramikler, alüminyum taşıyıcı profile yardımcı geçici bant ve yüksek mukavemete sahip, -40° ile +100° de elastikiyetini kaybetmeyen poliüretan esaslı yapıştırıcı ile monte edilir. En ekonomik porselen seramik uygulama metodudur ve her türlü ebatta uygulanabilir. Bu sistemde derzler açıktır.

Gizli Klipsli Sistem

Seramikler, arka yüzeylerine dört noktadan açılan kırlangıç kanallarra takılan alüminyum klipsler yardımıyla taşıyıcı yatay konstrüksiyona monte edilir. Genellikle 60×60 cm, 60×120 cm, 50×100 cm ebatlarındaki malzemelere uygulanır.

Görünür Klipsli Sistem

Duvara monte edilen braketlere özel kanallı düşey T alüminyum taşıyıcı profil monte edilir. Düşey profile istenilen RAL renginde boyanmış klipsler takılır. Seramikler bu klipslere tutturulur. Her ebattaki seramiklere uygulanabilir.

Multi Klips Sistem

Seramikler, düşey taşıyıcı alüminyum T profillere monte edilen dörtlü multi klipslere takılır. Her türlü ebatta kullanılabilen ekonomik bir sistemdir.

About the Author -

Leave A Comment